W jaki sposób przygotować samochód po zimie – zatroszcz się o swój pojazd

Wiosna sprzyja podróżom. Nie wystarczy jednak pojechać autem na myjnię, by pożegnać zimę na dobre. Sól drogowa i niskie temperatury wpływają na przewody hamulcowe i tarcze. Wiosna to odpowiedni moment, na sprawdzenie podzespołów.

wycieraczki samochodowe
Płyny i total ceran także mogły odczuć zimową pogodę. Jeśli nie stosujemy tych całorocznych, powinniśmy pojechać się do zaufanego mechanika, aby wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w zbiorniczku wyrównawczym, płyn hamulcowy, olej silnikowy oraz zbadać poziom oleju w układzie kierowniczym.

Pamiętajmy o szybach. Nieskazitelna szyba to istotna kwestia w czasie jazdy. Zmorą bywają smugi – oznaka, że od tej chwili wycieraczka samochodowa może nam więcej zaszkodzić niż pomóc. Warto ją w związku z tym zmienić – zobacz wycieraczki ford mondeo mk4.

Brudna oraz pełna drobinek piasku powierzchnia, może zdecydowanie niszczyć pióro.

Kliknij ten link i sprawdź tu Producent MORETTI dodatkowe informacje na ten temat – one na pewno Cię zaintrygują, zatem nie wahaj się za długo:)

W zimowych miesiącach, niedokładne oczyszczenie ze szronu czy lodu jest kolejnym powodem uszkodzenia. Miejmy na uwadze zatem, aby dobrze oczyszczać szybę przed jazdą. Warto raz na jakiś czas przetrzeć pióro wycieraczki mokrą szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego. Na pewno wydłuży to jej żywotność i poprawi skuteczność działania. Co pewien czas odświeżmy również gumki, traktując je czystą gliceryną, którą łatwo zmyjemy za pomocą czystej wody.

Demontaż zimówek powinien wiązać się z przeglądem ich stanu, prawidłowo przeprowadzoną konserwacją a także ochroną miejsca przechowywania. Przed założeniem opon letnich, wypada się im dokładnie przyjrzeć. Specjalną uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika. Za bardzo płytki bieżnik sprawia, że głównie na śliskiej powierzchni samochód będzie się źle prowadził.

wycieraczki samochodowe

Autor: Phil Parker
Źródło: http://www.flickr.com
Należy także zainteresować się, czy opony nie posiadają widocznych usterek na bokach, tudzież powierzchni samego bieżnika. Jeżeli mamy pewne wahania co do tego tematu najbezpieczniej jest skonsultować się z wulkanizatorem. Przed założeniem opon wskazane jest przeprowadzić ich wyważenie oraz kontrolę ciśnienia, ponieważ nieodpowiednio wyważone, powodują, iż trudniej jest zapanować nad samochodem.

Źródło –