W jaki sposób zaaranżować wnętrze w dawnym stylu?

Współcześnie panuje popularność na nowoczesne wnętrza. Minimalizm i prostota opanowały nasze pomieszczenia. Jeżeli jednak nie jesteś fanem współczesnych pomieszczeń, nie przejmuj się.

gramofon

Autor: BenQ
Klasyczny styl nigdy nie przeminie. Boisz się, że to może kosztować fortunę? Cóż, z pewnością nie otrzymasz stylowego pomieszczenia małym kosztem, ale może kosztować Cię to znacznie mniej, niż myślisz. Starczy trochę pomysłowości, złota rączka, przedmioty zyskane w spadku. Nie musisz być zamożny, aby mieć stylowe mieszkanie. Starczy, iż postąpisz według kilku prostych prawideł.
image - reklama

Autor: Bruno Pitrus
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musisz zrozumieć jedną sprawę. Stylowe mieszkanie nie oznacza, iż całe będzie usłane zabytkami. Po pierwsze starajmy się, ażeby w naszym domku nie było kiczu. W owym celu ustalmy stonowaną kolorystykę jak białości, ecru i szarości. Możemy dodać metalowe zabarwienia złoto, brąz. Pamiętaj jednak, by dodać te metale w formie figurek, kandelabrów albo klamek. Nie korzystajmy z podróbek. Zatroszcz się o to, ażeby meble były drewniane albo na takie wyglądały. W każdym razie żadnych miernych podróbek, albo płyt. Odcienie też powinny być dobrane do całej tonacji wnętrza. Można nabyć bądź zrobić tapicerowane sprzęty. Da to niezwykle elegancki efekt. Pamiętajmy, że obicie a także RAMy powinny stanowić dość duży kontrast. Zadbaj o stylową nieszablonowość. Stylowe wnętrza to kochają.

Niech Twoja łazienka nie wygląda zwyczajnie. Zainwestuj w ciekawą umywalkę. Nie musi być ona bieluteńka. Połóż podłogę stylizowaną na starą. Zawieś stare zdjęcia. Zadbaj o antyczne meble. Na komodzie ustaw gramofon.