W jakich rzeczach pomagają nam niektóre aplikacje? Na pewno to spore ułatwienie jeśli chodzi o bankowość on-line

Razem z rozwojem nowych technologii zmianie uległ sposób korzystania z usług bankowych. W dzisiejszych czasach oprócz wizyty w stacjonarnym banku albo korzystania z usług banku przez Internet pojawiła się możliwość używania aplikacji mobilnej na naszym smartfonie.

To za jej pomocą będziemy mogli sprawdzić saldo na koncie, wykonać przelew jak i zaaplikować o pożyczkę z banku.

Zachęcamy – naciśnij tutaj lustrzanka czy kompakt i wejdź na inną naszą witrynę. Tam czekają na Ciebie świeże i interesujące wiadomości.

Bankowość mobilna jest stosunkowo młodą i godną polecenia rzeczą. Sporo banków tworzy takie aplikacje, które ułatwią dostęp do naszego konta. Często są całkiem intuicyjne oraz o mało skomplikowanej budowie. Jednak będziemy mogli z nich korzystać tylko na smartfonach z systemem Windows Phone, Android, iOS ale już nie zawsze Symbian. Po wpisaniu hasła do aplikacji ujrzymy saldo naszego rachunku, możemy zrobić przelew jak i również sprawdzić historię. Sporo banków daje nam większe zastosowanie bankowości internetowej, przykładowo dając możliwość na wzięcie kredytu lub założenia lokaty.

aplikacje na telefon

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to duże ułatwienie tym bardziej, kiedy potrzebujemy szybkiego dostępu do naszych pieniędzy. Bankowość mobilna jest dosyć bezpieczna, połączenie jest szyfrowane, a my w celu dostępu musimy za każdym razem wpisać hasło. Trzeba wiedzieć, że tutaj też duże znaczenie ma sieć z której następuje połączenie. Podczas połączenia z nieznanym Wi-Fi musimy unikać używania takiej aplikacji mobilnej, natomiast korzystając z sytemu Android zaopatrzyć się w antywirusa. Do tego należy pobierać projektowanie ux mobilne z dobrego źródła i upewnić się, iż jest to oficjalne oprogramowanie (aplikacje do smartphonów) wypuszczone przez nasz bank. Jak podkreślają specjaliści, bankowość mobilna na chwilę obecną jest bezpieczniejsza aniżeli internetowa, jednak musimy zachować ostrożność, gdyż może to niedługo się zmienić.

komórka

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Nie powinno się też udostępniać ustawionych haseł ani zapominać o właściwym wylogowaniu się. W momencie kradzieży telefonu najważniejsze co trzeba zrobić, to zgłosić ten fakt do banku i poprosić o pomoc lub zablokowanie aplikacji pozwalającej na łączenie się z bankiem. Stosując się do takich zasad możemy być pewni, iż nic się złego nie stanie, a nasze konto w banku będzie bezpieczne.