W jakiej okoliczności przydatna okazuje się być tzw. zgodność różnych technologii?

Czy wiesz, w jaki sposób określa się budynek lub pokój, w jakim znajduje się osprzęt wykorzystywany do przechowywania działającej infrastruktury informatycznej, czyli serwerów, urządzeń do przechowywania danych i infrastruktury sieciowej?

Jest to centrum informacji, jakie posiada bazę technologiczną, mechanizmy i procedury potęgujące bezpieczeństwo oraz ciągłość funkcjonowania komputerów, taką jaką jest: redundancja serwerów, elementów sieciowych i dysków, układy chłodzenia czy ochrony przeciwpożarowej oraz kontrolę dostępu. Wszystkie będące w tamtym miejscu przyrządy muszą spełniać najwyższe standardy jakości, dlatego też nowoczesne data center musi gwarantować zarządzanie wieloma hiperwizoRAMi, połączenia z chmurą hybrydową i implementacją infrastruktury konwergentnej.

Ekscytuje Cię taka porada? Jeżeli szukasz uzupełniających informacji, które także okażą się przydatne, kliknij tu oraz sprawdź więcej w tekście.

Najistotniejszym kłopotem jest jak największe migrowanie urządzenia z osobnych miejsc do hubów data center. Uzyskanie takiego celu nie jest proste, jednak pomocna jest tu zgodność wielu technik. Wirtualizacja otworzyła nowy sposób wykorzystania komputerów, a aktualnie wchodzi w obszar pamięci masowych oraz pracy sieciowej. Ponadto wykorzystywane są również cloud computing i opcje konwergencji zaplecza.

telefony

Autor: Luca Viscardi
Źródło: http://www.flickr.com
centrala telefoniczna

Autor: Calvado
Źródło: Calvado
nowoczesne data center

Autor: Emtec
Źródło: Emtec
Wspomnieć należałoby, że wirtualizacja serwera w ośrodkach danych jest obecnie dość powszechna, ale wirtualizacja sieci oraz pamięci masowej dopiero startuje. Pomysł wirtualizacji pamięci jest analogiczny do pomysłu wirtualizacji serwera. pamięć nie jest przypisywana do poszczególnych serwerów czy też nawet maszyn wirtualnych, odpowiednie rozwiązanie programistyczne generuje pulę zasobów pamięci i gwarantuje scentralizowane nią administrowanie.

Z tego też powodu w rezultacie przeróżne komponenty pamięciowe mogą zostać pokazywane maszynie wirtualnej jako jednorodny zasób, eliminując potrzebę oddzielnego zarządzania różnymi pamięciami dyskowymi.