Coraz częściej korzystamy z usług kurierskich. O czym musimy pamiętać przed wysłaniem paczki?

Dzięki dostępowi do Internetu bardzo wiele ludzi robi zakupy online. Napędza to branżę przesyłek kurierskich oraz pocztowych. Sklepy online korzystają coraz częściej z usług kurierów. Dzięki temu można w szybki sposób i wygodnie wysłać każdą przesyłkę. Ceny przesyłek kurierskich też są coraz bardziej atrakcyjne, ponieważ istnieje duża konkurencja na tym rynku. Wiadomo w związku z tym, że najtańsze przesyłki kurierskie są pożądane, natomiast należy zwrócić uwagę też na inne kwestie. O jakich mowa?


kurier
Autor: jakimkurierem
Źródło: http://www.jakimkurierem.pl/
Przede wszystkim – ten warunek związany jest z tym, o czym mówiliśmy na wstępie – trzeba zapoznać się ze wszystkimi ofertami i ceną firm przewozowych. Warto przekonać się, jakie to będą koszty za wysyłkę. Sprawdźmy czy nie wliczono jakichś dodatkowych kosztów, jak zapłata z tytuły maksymalnej wartości pobrania. Zwróćmy także uwagę, jakie są stawki w danych strefach, jakie są opłaty za paczki niestandardowe lub niebezpieczne. Kolejna ważna sprawa, to ustalenie, w jakim terminie przesyłka będzie dostarczona (popularny serwis).

Większość firm kurierskich gwarantuje, że dostarczy paczkę przed konkretną porą. Jest to tak zwane doręczenie terminowe. Inną opcją jest dostarczenie przesyłki na następny dzień, w określonych godzinach. Istnieją rzecz jasna opcje dodatkowe, zależą od życzeń klienta. Doręczenie zakupionej rzeczy w związku z tym możliwe jest także w sobotę lub w niedzielę, ale rzecz jasna za wyższą opłatą. Gdy już wybraliśmy operatora, który dowiezie przesyłkę, musimy skupić się na samej paczce. Najbardziej istotne by nie zapomnieć o poprawnym umieszczeniu numeru kody, bo wpisanie złego kodu może okazać się problematyczne dla kuriera.


paczka
Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to taka przesyłka może się gdzieś zgubić, albo wydłuży się jej okres doręczenia. Rzeczy o kruchej konstrukcji są narażone na zniszczenie, stąd też trzeba je dobrze zabezpieczyć. Najlepsze jest do tego dobre opakowanie, jakie powinno chroniło przed niechcianymi zniszczeniami, rysami jak i wilgocią. Jeżeli zapamiętamy te porady nasza przesyłka z pewnością będzie dowieziona bezpiecznie i bez niepotrzebnych kosztów, z poszanowaniem wszelkich norm - http://www.jakimkurierem.pl/zamow-kuriera/.