Wielu główkuje, czemu technologia led jest faktycznie bardziej korzystna niż pozostałe? Oto parę przykładów

Jak przy każdej okazji powstania czegoś nowego, tak i w temacie diod led narosło mnóstwo fałszywych głosów. Na pewno padają problemy, czy oświetlenie led jest szkodliwe dla zdrowia, a konkretnie dla oczu. Czasami pojawiają się bowiem pogłoski o rzekomym złym wpływie oświetlenia led i ekranu led na wzrok, czy obecność niebezpiecznych czynników w diodach led. Wartowytłumaczyć te zagadnienia.

led

Autor: unbekannt270
Źródło: http://www.flickr.com
Światło ma naprawdę ogromny wpływ na nas, a to z tego względu, że nasz rytm biologiczny jest w dużym stopniu od niego zależny. Faktem jest, że najistotniejszy wpływ ma światło słońca, które jest odpowiedzialne za regulacje naszego rytmu dobowego, co więcej – ma wpływ na aktywność organizmu. Jak mówią eksperci człowiek musi być przez przynajmniej kilka godzin dziennie w świetle o natężeniu przynajmniej 4000 lux, to potrzebne,by organizm mógł działać właściwie (koniecznie sprawdź). Jeżeli światła jest zbyt mało wtedy ciało ludzkie produkuje za mało witaminy D.

znaczy to,iż spada koncentracja, jesteśmy senni, możemy być podatni nawet na stany depresyjne. To jednakże nie jest spowodowane stanem oświetlenia led, lecz zbyt mało światła słonecznego.

Podobny ciekawy materiał jest umieszczony w tym miejscu, więc sprawdź na stronie (www.kraktrans.com/) i sprawdź, co zobaczysz tutaj. To także jest dla Ciebie zajmujące.

Jednak, nienaturalne oświetlenie też nie jest obojętne, choć jego natężenie jest zbyt niskie, żeby miało wpływ na nasze funkcjonowanie dobowy. Jednocześnie, jasność i barwa światła sztucznego mają wpływ na nastrój, zdolność skupienia czy psychikę człowieka.

W tym sensie nie ma jednak znaczenia czy myślimy o świetle led czy o tradycyjnych żarówkach. Chodzi jedynie o natężenie i kolor, czyli temperaturę barwową dla światła białego. długoletnie badania potwierdzają, że jeśli chodzi o oświetlenie led występują aż trzy niebezpieczeństwa dla naszego wzroku. Jednakowoż, nie przejmujmy się, ponieważ te zagrożenia dotyczą oświetlenia led niskiej jakości, czyli tanie akcesoria niemarkowych producentów.

pomieszczenie z ekranami LED

Autor: Anthony Crider
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z tych problemów to brak trwałej smugi światła. Dzieje się tak, w momencie gdy elektronika sterująca lub zasilająca diody led jest niskiej jakości. W takiej chwili może nadejść efekt migotania. Oślepianie – diody led to elementy elektroniczne o dość dużej luminacji – więcej szczegółów. To małe rozmiarytworzące jednak spore ilości światła. Jeśli malutki punkcik świeci niezwykle jasno to naprawdę mocno nas oślepia, co niestety negatywnie wpływa na nasz narząd wzroku.

Kliknij na ten odnośnik i poznaj więcej szczegółów w treści (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/prawo-spadkowe) – zamieszczone tam materiały powiększą Twoją wiedzę na rozpatrywany w powyższym tekście problem.

Na koniec warto powiedzieć o niebieskim świetle. Długotrwałe narażenie wzroku na niebieskie światło wpływa negatywnie na fotoreceptory w nabłoku barwnikowym siatkówki.