Wodoszczelny smartfon - jakim sposobem wybrać? Czy warto?

smartfon, przeciwnie do klasycznych komórek, jest delikatniejszy oraz prościej uszkodzić go.


Jedną z częstych przyczyn awarii inteligentnego urządzenia, oprócz upadku, jest zalanie wodą czy dowolnym napitkiem.
Tablet i smartfon z 3... terabajtami pamięci
Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR


dom - panorama
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Warto zatem poszukać słuchawki, w jakiej producent zapewnił należytą osłonę podzespołom, skrytym w środku smartfonu. Pozostaje więc zapytanie, jaki wodoodporny smartfon - https://maxcom.pl/pl/48-telefony-dla-seniorow - nabyć?


Czy warto kupować telefony wodoszczelne? Odpowiedź jest prosta – warto. Zwłaszcza, jeżeli telefon jest narażony na użytkowanie w niepewnych okolicznościach. Wystarczy, iż w domu są dzieci albo eksploatator telefonu pracuje w zwilgotniałych, mokrych lokalizacjach. Na ogół wodoszczelność idzie w parze z dodatkowymi elementami osłony jak: wzmocniona Obudowa lub uzyskanie certyfikatów potwierdzających przetrwanie upadku z wskazanej wysokości. Dlatego też telefony wodoszczelne to przeważnie przyrządy odporne na wiele czynników zewnętrznych.


Chociaż taki smartfon kosztuje więcej niż zwykły telefon biurowy, to eksploatator ma pewność, że może go pewnie używać w deszcz bądź kręcić filmiki w wodzie bez konieczności nabywania specjalnego etui (polecamy etui z klapką) bądź obudowy. Chcąc mieć pełne przekonanie, że dany fabrykant stworzył wodoodporny telefon, najłatwiej sprawdzić to w specyfikacji, w której powinno się znaleźć oznaczenie IPxx.
Posiadając już smartfona, a chcąc go uodpornić na szkodliwe działanie płynów, możesz dokupić specjalne wodoszczelne etui, futerał lub obudowę, jakie zapobiegną przedostawaniu się wody do wnętrza urządzenia.