Współczesne parkingi uzupełniony o rezerwacyjnym systemem

W przepełnionych miastach odszukanie punktu parkingowego – nawet płatnego – bywa autentycznym wyzwaniem. A jeśliby tak można było zarezerwować miejsce parkingowe wprzódy oraz nie marnować czasu na szukanie, znalazłszy się już na miejscu?
komórki służą już jednakże nie tylko do przyjmowania opłat za parkingową usługę, ale również do organizacji pracy parkingu.

Oracle

Autor: Raido
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonują już bowiem testowe systemy, w jakich kierowca wysiada z pojazdu w dogodnym położeniu – na przykład w pobliżu wejścia do centrum handlowego.

Absorbuje Cię kwestia poruszana w tym artykule? Poznaj poza tym także inne zbliżone posty – po prostu wejdź tu (https://qalcwise.com/apps/wydatki/).

Potem po wydaniu przez kierowcę dyrektywy za pośrednictwem odpowiedniej aplikacji podłączony do netu samochód – już bez kierującego – kierowany jest bezobsługowo na miejsce parkowania. System parkingowy opiera się o rezerwację on-line dokonywaną za pomocą strony www (system parkingowy). Przy projektowaniu systemu zadbano tak o stałych użytkowników parkingu jak też osoby, jakie z parkingu korzystają nieczęsto. Przy rezerwacji miejsca, wiadomość o zarezerwowanym miejscu parkingowym zostaje automatycznie przekazana do systemu po czym przy wjeździe na parking, wystarcza zeskanować kod QR.

Urządzenie pomiarowe

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
System rezerwacji, został oczywiście powiązany z systemem zapewniającym zarządzanie ilością dostępnego miejsca w celu jak najbardziej dokładnej optymalizacji przestrzeni.

Wyjścia tego typu, tak jak bramki obrotowe prawdopodobnie będą wprowadzane w coraz to większej ilości parkingów – problemy z dostępnością miejsc dla aut są bowiem coraz to częstsze (bramki obrotowe). Natomiast zapewnienie oszczędzenia najcenniejszego w tym momencie zasobu, jakim jest czas, to gigantyczna przewaga konkurencyjna.