wycena domeny

Domena jest warta tyle, jak dużo jest w stanie zapłacić za nią nabywca. Wycena domeny jest kłopotliwa i dużo jest zależne od tego, kim jest ewentualny klient, i jakie ma plany. Zamawiając usługę wyceny domeny, zdobędziemy orientacyjną kwotę, którą można zdobyć za domenę, także przedstawienie potencjału danego adresu.

przykładowa strona internetowa na ekranie laptopa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej takie obsługiwanie zawiera wiadomości o dopuszczalnym zastosowaniu adresu na rynku polskim i obcym, analizę językową, wiadomości o statusie domeny w wyszukiwarkach, również jej pozycji prawnej.

Jeśli nie ciekawią nas aż tak drobiazgowe wiadomości, albo po prostu nie chcemy płacić innym za taksację, możemy zdać się na biegłość innych internautów. W ramach forów dyskusyjnych, poświęconych domenom internetowym, lub komputerom, funkcjonują oddziały, w których można spytać o wycenę domeny. Jedną z cech, rozstrzygających o opłacie domeny jest specjalność, w której może zostać zagospodarowana.

przeglądanie Internetu

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Informacja na temat tego, które specjalności najlepiej płacą za domeny na pewno jest pomocna, niemniej w określeniu fizycznej wartości wywoławczej dopomaga konfrontacja z analogicznymi domenami, przekazanymi w przeszłości. Nie zawsze ta wiedza jest otwarta. Często strony transakcji wolą odłożyć ją dla siebie, niemniej są serwisy internetowe, które sporządzają tego rodzaju zestawienia.

Jeśli zapoznanie się z wartościami innych domen niedużo nam powiada i ciągle nie jesteśmy pewni, jak dużo mamy możliwość zdobyć za nasz adres na rynku wtórnym, warto spytać o pogląd drugich. Wycenę domen proponują niektórzy rejestratorzy domen, także brokerzy handlujący na rynku wtórnym.

Ostatecznie chcąc rozpoznać koszt swej domeny, zawsze jest możliwość zdać się na wolny rynek i wystawić ją na licytacji internetowej.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto jest głębiej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj pastuch dla psa.

W internecie działa kilka giełd domen, przynoszących taką możliwość. Wskazane jest jednak pamiętać, że na giełdach domen, kupcami są najczęściej inwestorzy domenowi, zaciekawieni jak najtańszym kupnem adresu. Lepszą cenę można osiągnąć wyprzedając domenę jednostce, jaka wymaga jej do adaptacji rzeczowego projektu. Wycena domeny na różnorodnych przyrządach nie będzie do końca wiarygodna i będą się od siebie różniły