oszacowanie domeny

Domena bywa warta tak wiele, jak dużo jest w stanie zapłacić za nią klient. Wycena domeny bywa trudna i sporo jest zależne od tego, kim jest przypuszczalny nabywca, także jakie ma plany. Zamawiając usługę wyceny domeny, dostaniemy schematyczną wielkość, jaką można dostać za domenę, także zobrazowanie potencjału wiadomego adresu.

przykładowa strona internetowa na ekranie laptopa
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie takie obsługiwanie zawiera informacje o realnym użyciu adresu na rynku krajowym i zagranicznym, analizę językową, wiadomości o statusie domeny w wyszukiwarkach, oraz jej sytuacji legalnej.

Jeżeli nie ciekawią nas aż tak dokładne wiadomości, albo po prostu nie chcemy płacić innym za wycenę, powinniśmy zdać się na biegłość różnych internautów. W ramach forów dyskusyjnych, zadedykowanych domenom internetowym, lub komputerom, funkcjonują oddziały, w których jest możliwość zapytać o wycenę domeny. Jedną z cech, rozstrzygających o cenie domeny jest branża, w jakiej może zostać wykorzystana.

przeglądanie Internetu
Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Informacja na temat tego, jakie specjalności odpowiednio płacą za domeny na pewno bywa przydatna, jednakże w określeniu konkretnej ceny wywoławczej dopomaga konfrontacja z podobnymi domenami, sprzedanymi w przeszłości. Nie zawsze ta informacja jest przystępna. Wielokrotnie strony transakcji wolą zostawić ją dla siebie, jednakże są serwisy internetowe, które robią takiego rodzaju zestawienia.

Jeżeli zaznajomienie się z cenami różnych domen niewiele nam mówi i nadal nie jesteśmy pewni, ile mamy możliwość zdobyć za nasz adres na rynku wtórnym, powinno się zapytać o zdanie drugich. Wycenę domen proponują poniektórzy rejestratorzy domen, oraz brokerzy handlujący na rynku drugoplanowym. Przeczytaj więcej informacji w tym temacie: http://www.aftermarket.pl/domeny.htm.Ostatecznie chcąc poznać koszt własnej domeny, zawsze jest możliwość zdać się na wolny rynek i wystawić ją na aukcji internetowej. W necie funkcjonuje parę giełd domen, przynoszących taką możliwość. Powinno się jednakże wiedzieć, że na giełdach domen, kupcami są najczęściej inwestorzy domenowi, zainteresowani jak najtańszym zakupem adresu. Lepszą wartość można dostać wyprzedając domenę jednostce, która wymaga jej do osiągnięć rzeczowego przedsięwzięcia. Wycena domeny na przeróżnych przyrządach nie będzie do końca autorytatywna i będą się od siebie różniły