Wykorzystaj czar szkła w swoim mieszkaniu

Współcześnie szklane szczegóły stają się niezwykle modne. A różnorodność szkła powoduje, że szansa jego użycia jest po prostu niewypowiedziana.

Nie da się ukryć, że bardzo plastyczne szkło bywa obecnie lubianym detalem projektantów oraz producentów mebli. Albowiem można je scalać z rozmaitymi elementami, choćby z stalą czy drewnem, a także używać jego przeróżne odmiany, jakie znakomicie wyglądają dokładnie w każdym pomieszczeniu. Chyba każdy też przyzna, że przeszklone ścianki działowe, lub oszklone drzwi, z fazowego klarownego szkła, w wiosenny dzień stworzą niesamowite, kalejdoskopowe odcienie. A w nocy, przy świeczkach, nastrój będzie wprost magiczny.
słuchawki

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
szkło

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Należy również zauważyć, że szkło cieszy się stuleci, wielką popularnością pośród rzeźbiarzy, którzy oferują dziś oryginalne projekty sztuki użytkowej, które bywają coraz więcej wykorzystywane w nowoczesnych gmachach.

Jeżeli wykorzystana w powyższym tekście narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu inne tego rodzaju posty – one dotyczą pokrewnej problematyki.

Obiekty ze szkła artystycznego, tworzone bywają w małych kolekcjach i stanowią unikalne elementy dekoracji, w gmachach biznesowych, galeriach handlowych, kaplicach, czy w portach lotniczych. Mogą to być olbrzymie rzeźby, lustra, witraże, albo artystyczne stoliki. Ze szkła tworzy się także często statuetki na trofea i mnóstwo innych przedmiotów, jakie używamy na codziennie.

Niezaprzeczalnie, szkło urzeka ludzi już od starożytności. Jest bezpieczne nawet dla alergików i sprawdza się także w pokoju dziecinnym. Z tego powodu i ty poddaj się jego cudowności i ozdób swoje mieszkanie już teraz.