Dzięki technologii informatycznej nasze domy zyskują nową wartość.

Jeśli chcemy postawić dom, należy pomyśleć perspektywicznie.


Nasz dom może być przyjaznym, ale niezwykle złożonym narzędziem, w którym przyszło nam mieszkać. Zastosowane w nim technologie, głównie informatyczne mogą okazać się dla nas bardzo przyjazne.


Pomysł o nazwie inteligentny dom, nie jawi się niczym nowym.


na placu budowy
Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com


sterowanie oświetleniem
Autor: Promo Pixa
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas słyszało zapewne o czymś takich. Nie wiemy natomiast tego, że takiemu domowi co roku przybywa inteligencji. Najnowsze rozwiązania wydają się dogadzać największym wynalazcom. Dzięki wykorzystaniu sygnału z czytników i detektorów inteligentny dom sam dostosowuje się nie jedynie do obecności domowników, ale również czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak przykładowo temperatura, słońce czy wilgotność atmosfery. Dzięki temu inteligentny budynek bardzo podnosi jakość życia codziennego jego mieszkańców. Inteligentny dom ma swój odrębny system "dowodzenia". Za sprawą kompleksowego systemu i informacjom, które doń docierają, nasz dom - budowa domu kraków samodzielnie umie podjąć odpowiednią decyzję w wielu sferach funkcjonalności.


Przykład nowoczesnego biura
Źródło: lodzdesign.com


Myśląc o inteligentnych rozwiązaniach dla naszych budynków myślimy głównie o bezpieczeństwie. Plany alarmowe, nadzoru, p. poż., czy na przykład dostępu znaleźć można w ofercie wyspecjalizowanych firm tej branży. Kolejnym ważnym elementem naszego rozumnego budynku może być sterowanie oświetleniem Ważne źródło Doprowadzone systemy informatyczne mogą dać przyzwolenie na regulować oświetleniem naszego budynku. Samoczynne zapalanie i wyłączenie światła to tylko początek.


Mechanizm może być połączony z innymi systemami, dla przykładu alarmowym. Za pomocą pojedynczego naciśnięcia na pilocie spoczywając na kanapie, potrafimy sterować oświetleniem w całym domu.