Za pomocą technologii informatycznej nasze domy osiągają nową jakość.

Jeśli chcemy postawić dom, należy pomyśleć perspektywicznie.
Nasz dom może być przyjaznym, ale niezwykle złożonym narzędziem, w którym przyszło nam mieszkać. Zastosowane w nim technologie, głównie informatyczne mogą okazać się dla nas bardzo przyjazne.
Pomysł o nazwie inteligentny dom, nie jawi się niczym nowym.

na placu budowy

Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
sterowanie oświetleniem

Autor: Promo Pixa
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu z nas słyszało zapewne o czymś takich. Nie wiemy natomiast tego, że takiemu domowi co roku przybywa inteligencji. Najnowsze rozwiązania wydają się dogadzać największym wynalazcom. Dzięki wykorzystaniu sygnału z czytników i detektorów inteligentny dom sam dostosowuje się nie jedynie do obecności domowników, ale również czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak przykładowo temperatura, słońce czy wilgotność atmosfery.

Zainteresowały Cię informacje podane w tym artykule? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://www.asmapoland.com/aktualnosci/poliuretany-powstawanie-zalety/) możesz przejść do bardziej szczegółowych tematów, które znajdują się w linku pod spodem.

Dzięki temu inteligentny budynek bardzo podnosi jakość życia codziennego jego mieszkańców. Inteligentny dom ma swój odrębny system „dowodzenia”. Za sprawą kompleksowego systemu i informacjom, które doń docierają, nasz dom – budowa domu kraków samodzielnie umie podjąć odpowiednią decyzję w wielu sferach funkcjonalności.

Przykład nowoczesnego biura

Źródło: lodzdesign.com
Myśląc o inteligentnych rozwiązaniach dla naszych budynków myślimy głównie o bezpieczeństwie. Plany alarmowe, nadzoru, p. poż., czy na przykład dostępu znaleźć można w ofercie wyspecjalizowanych firm tej branży. Kolejnym ważnym elementem naszego rozumnego budynku może być sterowanie oświetleniem Ważne źródło Doprowadzone systemy informatyczne mogą dać przyzwolenie na regulować oświetleniem naszego budynku. Samoczynne zapalanie i wyłączenie światła to tylko początek.

Mechanizm może być połączony z innymi systemami, dla przykładu alarmowym. Za pomocą pojedynczego naciśnięcia na pilocie spoczywając na kanapie, potrafimy sterować oświetleniem w całym domu.