Chroń swój budynek przed pojawianiem się przepięć, wykorzystując pewne i bezpieczne podzespoły

Współczesna instalacja elektryczna w mieszkaniach oraz obiektach komercyjnych jest niesamowicie nowoczesna, ale nadal jest narażona na sporo zagrożeń. W skutek ich działania może dojść do przerw w dostarczaniu prądu, co owocuje zatrzymaniem prac jak również zakłóceniem normalnego trybu życia. Czasami zdarza się też tak, że w efekcie spięć w funkcjonowaniu instalacji, przeróżne sprzęty ulegają awarii.


Pioruny okazują się ogromnym zagrożeniem dla domów

Gwałtowne burze oraz pojawiające się przy ich okazji wyładowania elektryczne stanowią znaczne zagrożenie dla instalacji elektrycznej oraz zgromadzonych w domu urządzeń. Siła rażenia pioruna w niedalekim sąsiedztwie obiektu może prowadzić do zepsucia przeróżnych sprzętów elektrycznych, jak również instalacji elektrycznej, telefonicznej czy telewizyjnej. Na taki wypadek warto się przygotować, instalując w budynku wewnętrzną ochronę przeciwprzepięciową - pelelectric.pl. Podobnych instalacji trzeba dokonać nawet wtedy, jeśli mieszkanie ma zewnętrzną ochronę przed wpływem pioruna.

Jak wygląda podoba ochrona?

W sytuacji, gdy pragnie się zadbać o zabezpieczenie instalacji elektrycznej przed niepożądanym działaniem burzy, warto decydować się na montaż ochrony przeciwprzepięciowej. Podobna instalacja zapobiega zniszczeniom, jakie występują się pod wpływem przepięć powstałych w wyniku wielkich wyładowań elektrycznych. Wspomniane zabezpieczenie opiera się na przeprowadzeniu połączeń wyrównawczych oraz zainstalowaniu ochronnika przepięć. Ochronnik przeciwprzepięciowy występuje w różnorakich wersjach i bywa oznaczany cyframi rzymskim I, II czy III, albo literami A, B, C - do czego służy ochronnik przeciwprzepięciowy?. Podobne ochronniki zabezpieczają instalację przed przepięciami następującymi po uderzeniach pioruna, jak także spięciach we wnętrzu całej instalacji. Trzeba pamiętać, że ochronniki oznaczone poszczególnymi cyframi albo literami wykorzystuje się w określonych punktach. Ochronniki klasy A montuje się w złączu budynku, klasy B w rozdzielnicy, z kolei klasy C – przy chronionych urządzeniach. Bywa czasem, że w domach jednorodzinnych stosuje się zespolone aparaty klasy A + B, umieszczając je w rozdzielnicy.


Chcę zamontować takie zabezpieczenie, co zrobić?

W sytuacji, jeżeli pragnie się zabezpieczyć swoją instalację przed niespodziewanymi przepięciami, najlepiej zdecydować się na instalację takiego aparatu - http://pelelectric.pl/oferta/warystory. Oczywiście nie powinno się tego dokonywać własnoręcznie, podobne prace można polecać wyłącznie wykwalifikowanemu oraz uprawnionemu do podobnych modyfikacji elektrykowi.