Zabezpieczaj własny budynek przed działaniem przepięć, stosując sprawdzone oraz bezpieczne podzespoły

Obecna instalacja elektryczna w mieszkaniach i obiektach komercyjnych jest niesamowicie nowoczesna, lecz nadal jest narażona na wiele zagrożeń. Wpływ ich pojawiania potrafi dochodzić do przerw w dostarczaniu prądu, co owocuje zatrzymaniem prac jak też zakłóceniem codziennego rytmu dnia. Niejednokrotnie bywa też tak, że w wyniku nieprawidłowości w funkcjonowaniu instalacji, przeróżne urządzenia ulegają uszkodzeniu.

Burze bywają znacznym zagrożeniem dla mieszkań

Gwałtowne burze i pojawiające się przy ich okazji wyładowania elektryczne stanowią znaczne zagrożenie dla instalacji elektrycznej i zgromadzonych w budynku urządzeń. Siła uderzenia pioruna w bliskim sąsiedztwie budynku może prowadzić do zepsucia różnych urządzeń elektrycznych, jak również instalacji elektrycznej, telefonicznej bądź telewizyjnej. Na podobny wypadek warto się przygotować, montując w domu wewnętrzną ochronę przeciwprzepięciową – Wspomnianych instalacji dokonuje się nawet wtedy, gdy mieszkanie ma zewnętrzną ochronę przed wpływem pioruna.

Jak wygląda podoba ochrona?

W sytuacji, kiedy chce się dbać o zabezpieczenie instalacji elektrycznej przed niepożądanym wpływem burzy, warto zdecydować się na instalację ochrony przeciwprzepięciowej. Podobna instalacja przeciwdziała uszkodzeniom, jakie dokonują się pod wpływem przepięć powstających w wyniku wielkich wyładowań elektrycznych.

Jeżeli przypuszczasz, że niniejsza publikacja może okazać się Twoim zdaniem niewystarczająca, to zamieszczony tutaj (https://www.systemy-pasywne.pl/) materiał bez wątpienia przypadnie Ci do gustu. Kliknij i sprawdź.

Takie zabezpieczenie opiera się na wykonaniu połączeń wyrównawczych i zamontowaniu ochronnika przepięć. Ochronnik przeciwprzepięciowy występuje w przeróżnych wariantach i jest oznaczany cyframi rzymskim I, II czy III, lub literami A, B, C – do czego służy ochronnik przeciwprzepięciowy?. Wspomniane ochronniki chronią instalację przed przepięciami następującymi po uderzeniach pioruna, jak także spięciach we wnętrzu całej instalacji. Należy pamiętać, że ochronniki znaczone poszczególnymi cyframi lub literami stosuje się w określonych punktach. Ochronniki klasy A umieszcza się w złączu obiektu, klasy B w rozdzielnicy, z kolei klasy C – przy zabezpieczanych urządzeniach. Bywa czasem, że w domkach jednorodzinnych stosuje się zespolone aparaty klasy A + B, umieszczając je w rozdzielnicy.

Zainteresowały Cię wiadomości zawarte w tym artykule? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://elektryczne.eu/) masz możliwość przejść do bardziej precyzyjnych tematów, które ukryliśmy w linku poniżej.

Chcę zamontować takie zabezpieczenie, co zrobić?

W sytuacji, jeżeli chce się zabezpieczyć swą instalację przed niespodziewanymi przepięciami, warto decydować się na instalację takiego aparatu – Naturalnie nie można tego dokonywać samodzielnie, takie działania można polecać tylko wykwalifikowanemu oraz uprawnionemu do wskazanych modyfikacji elektrykowi.