Zaczynasz swoją pierwszą pracę? Konieczne jest ci konto bankowe

Każda osoba, jaka rozpoczyna swoją pierwszą pracę, powinna zastanowić się nad kontem bankowym. To na nie będzie spływać otrzymywana pensja. Niektórzy posiadają rachunki bankowe na studiach, lecz później zamykają je, gdyż razem z ukończeniem nauki rosną opłaty za ich prowadzenie. Kiedy jednak znaleźliśmy zatrudnienie, ciężko jest obejść się bez konta, dlatego dobrze jest dowiedzieć się, w jaki sposób dobrać należytą ofertę.

konto w banku

Autor: iStock
Źródło: iStock
Po pierwsze konto bankowe powinno nas kosztować jak najmniej. Najlepsze są naturalnie darmowe rachunki, jeśli na przykład co miesiąc zrobimy zakupy kartą na podaną sumę. Czego zwykle dotyczą opłaty? Z przelewami, wypłatami z innych bankomatów czy z poleceniem zleceń stałych. Każdy klient musi sprawdzić oferty kilku banków, by mieć rozeznanie, która z nich jest dla niego szczególnie sprzyjająca.

Po drugie we współczesnych czasach, kiedy Internet rządzi naszym życiem, musimy mieć zdalny dostęp do naszego konta (pożyczki (zobacz sprawdź ofertę smartvest)), by w każdym momencie móc skontrolować jego stan bądź zrobić szybki przelew internetowe. Bardzo powszechne są również aplikacje mobilne, gwarantujące sposobność płatności przy pomocą telefonu komórkowego i naturalnie bieżącej obsługi rachunku.

Następnym zagadnieniem jest szansa zarabiania na własnym rachunku, co nie jest opcją zapewnianą przez każdy bank. Chociaż niektóre instytucje bankowe oprocentowują konta bankowe swoich klientów, to w praktyce są to małe kwoty, jakie trudno jest spostrzec. Znacznie korzystniejszy jest tzw. cashback, czyli zwrot części wydatków powiązanych z zakupami przy użyciu karty debetowej. Niekiedy można również liczyć na interesujące prezenty, więc warto jest śledzić propozycje oraz uruchomić konto w momencie, gdy będziemy mogli zdobyć w zamian aparat lub tablet.

Co zrobić, jeżeli już masz konto bankowe (pożyczki (zobacz szczegóły oferty)), ale chciałbyś przenieść się do konkurencyjnego banku? Wystarczy uzupełnić wniosek w nowej placówce, w jakiej chcemy mieć rachunek. Ominą nas wszelkie formalności, ponieważ zajmie się nimi nasz nowy bank – wraz z poinformowaniem urzędów lub twojego przełożonego. Nie zapominaj, by wyznaczyć wszystkie osoby oraz instytucje, które muszą zostać powiadomione o tym fakcie, a nie będziesz musiał zmagać się z niepotrzebnymi trudnościami. Polecamy teżpożyczki (zobacz smartvest.pl)