Zakupowy poradnik: Wszystko, co należy wiedzieć o dronach

Te nowoczesne latawce mogą kosztować od paruset złotych do kilkudziesięciu tysięcy. Różnią się przeznaczeniem, wykorzystanymi technologiami i jakością.


Przyjrzyjmy się najciekawszym modelom, nim zdecydujemy, jaki będzie dla nas najlepszy.
Nowe dyski SSD TRANSCEND-a
Autor: TRANSCEND
Źródło: TRANSCEND


Dron może być przyrządem dla zawodowców, jak modele zaopatrzone w ka­mery użytkowane przez filmowców, dla przykładu przy nagrywaniu wesel. Może być jednak również zajmującą zabawką, dającą mnóstwo uciechy z latania po parku. Sprzęty owe są bardzo różnorodne i by wybrać należyty sprzęt dla siebie, trzeba poznać ich cechy specyficzne, ażeby zrozumieć, skąd biorą się tak wielkie różnice opłat pomiędzy poszczególnymi dronami.


Narzędzie do naprawy sprzętów
Autor: Industrial Traffic
Źródło: http://www.flickr.com


Drony to dzisiaj gorący temat, interesujący nawet tych, jacy nigdy sobie takiej zabawki nie nabędą. Mówi się o niebezpieczeństwie, jakie stwarzają, dla przykładu w sąsiedztwie lotnisk, jak też o licencjach, jakie powinni mieć profesjonaliści. Z drugiej z kolei strony, możemy odszukać je na sklepowych półkach w dyskontach, gdzie ich ceny są na tyle przystępne, że większość z nas może pozwolić sobie na nie. Jeżeli chodzi o najnowsze drony sklep online posiada ich najwięcej w swojej ofercie. Czy możemy je w jakiś sposób podzielić? Jak najbardziej, podstawowym podziałem jest ten, który wyróżnia drony (źródło artykułu) latające, pływające bądź poruszające się po ziemi.
Pośród dronów zdobywających przestworza wyszczególnić warto trzy podstawowe rodzaje: Drony półprofesjonalne, rozrywkowe a także drony profesjonalne - topowe sprzęty, jakich ceny sięgają nawet grubych tysięcy złotych, kontrolery wyglądają często niczym wydobyte z kokpitu myśliwca wojskowego, ich kamery rejestrują obraz znakomitej jakości, zaś w powietrzu drony owe mogą wyczyniać cuda.