Zastosowanie krótkofalówek i radiotelefonów

Myśliwy w dzisiejszych czasach to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przedzierający się przez lasy i zarośla z łukiem i czyhający na zwierzę. To zupełnie inny obraz, na który składa się nowoczesna broń myśliwska i gadżety strzeleckie.

Albowiem prawdziwy myśliwy dba także o odpowiedni strój na polowanie. Nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też wieloletniej tradycji myślistwa, lecz przede wszystkim dla wygody oraz własnego komfortu.

telefon

Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com

Wygodne obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to zasadnicza kwestia. Wygoda jest ważna, ale bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa.Jeżeli chodzi o spodnie czy koszule, oferta jest równie bogata – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez całą gamę jaśniejszych odcieni i krojów. Ciekawym okryciem na polowanie może być polarowa kamizelka. Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest jednak kurtka. Chroni na polowaniu przed złą pogodą, nie ogranicza ruchów a bywa, że ułatwia kamuflaż. Współczesne kurtki są na tyle uniwersalne, iż nadają się do noszenia o różnych porach roku.

Na wyprawy po lesie warto zaopatrzyć się w krótkofalówki . Takie walkie-talkie powinny wytrzymać cały dzień, posiadać dobry zasięg umożliwiając tym samym szybki kontakt bez straszenia połowy mieszkańców lasu. Łatwość w obsłudze i wygoda, tych cech powinniśmy się spodziewać po walkie-talkie.

Dobrze jest wybrać się na zakupy w sklepach internetowych, wpisując w wyszukiwarce tekst: krótkofalówki sklep. Atrakcyjne ceny, duży wybór a także większa łatwość w znalezieniu produktów „trudno dostępnych” to argumenty, które przekonają nas do skorzystania z oferty walkie talkie sklep. Znajdziemy tam również radiotelefony, które coraz częściej pojawiają się na polowaniach. Podczas samodzielnego polowania (kiedy telefon komórkowy zawodzi|nie funkcjonuje jak należy), w niebezpiecznych sytuacjach, łącząc się przez radiotelefon możemy liczyć na natychmiastową reakcję. To powód dla którego w krajach skandynawskich każdy myśliwy ma obowiązek posiadać radiotelefon na polowaniu.

Czy masz chęć przeczytać nowe wpisy? Więc namawiamy do wejścia w link – pod nim oczekuje na Ciebie moja strona (http://www.shoplet.pl/).

Wartym uwagi sprzętem jest DMR hytera. Odporna na zabrudzenia, upadki – zaprojektowana do pracy w terenie, starannie wykonana i z dużym zasięgiem, sprawdzi się w każdych, nawet najcięższych warunkach, o jakie łatwo podczas wyprawy na polowanie.