zastosowanie, rodzaje i budowa

Nazbyt wysoka wilgotność to kłopot, który może spędzić sen z powiek wielu lokatorom. Zwilgotniałe mury mogą być powodem powstawania grzybów.
Wilgotne ściany to także podniesione koszta ogrzewania, nieprzyjemny zapach albo poślizgi w remontach.

Dyski zewnętrzne

Autor: Microsoft
Źródło: Microsoft,myszy

Często najprostszym rozwiązaniem jest kupno osuszaczy powietrza. Które urządzenie wyselekcjonować? Przed kupnem najlepiej pojąć z czym tak naprawdę mamy kłopot jak też jak pracuje osuszacz.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to namawiamy Cię do następnej witryny, na której przygotowaliśmy szczegółowe posty – kliknij w link platforma zakupowa dla firm.

Wilgotność powietrza zależy bezpośrednio od temperatury powietrza. Jest tak dlatego, iż w zimnym powietrzu mieści się mniej wody niż w ciepłym. To dokładnie przez ową właściwość obserwujemy podniesioną wilgoć w zimnych piwnicach, a także suche powietrze na strychu. Na wilgoć powietrza w domu ma także wpływ pora roku czy aura. W zimie, gdy uruchomimy ogrzewanie powietrze może być bardzo przesuszone. Jesienią i wiosną mamy poniekąd do czynienia z problemem zbyt wysokiej wilgotności. Duży wpływ na to czy w domu jest wilgoć ma to, jak zostało zbudowane. Kłopot zawilgocenia tyczy się szczególnie pomieszczeń w tak zwanym starym budownictwie, wnętrz ze słabą wentylacją oraz znajdujących się na parterze. Dodatkowo łatwiej o wilgotność w zabudowaniach znajdujących się przy lesie, na terenach bardzo zacienionych.

dane

Autor: Verbatim
Źródło: Verbatim
Przed przystąpieniem do jakichkolwiek działań wilgotność powietrza należy zmierzyć. Nadmiaru wilgoci można się względnie łatwo pozbyć. Pomóc nam w tym mogą osuszacze budowlane.

Wychwytują one wodę w postaci gazowej i zmieniają ją w płyn odprowadzając do zasobnika czy kanalizacji. Jesteśmy dzięki temu w stanie obniżyć wilgotność powietrza nie ingerując przy tym w strukturę domku.