Najbardziej cieszące się popularnością planszówki.

W każdym sezonie pewne planszówki są w większym stopniu popularne niż inne. Popularne gry planszowe można wybrać na bazie rekomendacji osób, jakie je postanowiły kupić. Rankingi to wprost wyznaczają. Wyjątkowo często są to długo oczekiwane bestsellery.
gry planszowe mogą przybierać najróżniejsze formy
Autor: Will Merydith
Źródło: http://www.flickr.com
Aczkolwiek nie da się zaprzeczyć, że również wśród planszówek będą klasyki, bez zmian od kilku sezonów zajmujące wysokie pozycje na listach często kupowanych gier.


Do tych przykładowo zaliczają się gry bitewne, przeznaczone zarówno dla osób młodszych, jak i dorosłych. Zobacz planszowe rozgrywki.Tego typu odmiana standardowych planszówek polega na tym, że gracze dysponują konkretną ilością różnych postaci, a każda rozgrywka dzieli się na etapy. Podczas każdej bez wyjątku z nich rozgrywający wykonują ruchy, posiadając do tego różne zdolności, niezbędne w rozgrywce. Niezawodna obrona, skuteczny atak, szybkie poruszanie się to jedynie przykładowe z nich, które zależą od rodzaju planszówki. Kwestie losowe rozgrywa się jak to w grach planszowych za pomocą rzutu kostek. W niektórych grach konkretne jednostki odróżniają się umiejętnościami, zdobytymi podczas tury.

Wyjątkowo popularne planszówki z takiego rodzaju to: Alkemy, Anima: Tactics, Classic Battle Tech, Konfrontacja, Star Wars Miniatures, bądź The Lord of The Rings.Wielbiciele planszówek bitewnych często robią użytek ze specjalnych portali wirtualnych na których znajdują się wszystkie informacje odnośnie tych gier strategicznych. Na dodatek, mogą także wziąć udział w spotkaniach graczy przygotowywanych wyłącznie pod kątem gier bitewnych. Bez dwóch zdań albowiem tego typu planszówki można wliczyć do bardzo cieszących się popularnością.


Dlatego osoby, jakie w nie grają najczęściej zakładają pewne zrzeszenia, aby mieć szansę wymieniać się doświadczeniem.

Kiedy ktoś tyle co zaczyna własną przygodę z grami planszowymi to musi więc zastanowić się, czy nie będzie dobrze, jeżeli dokładnie przyjrzy się grom bitewnym. To one zaliczają się do takich, w które warto będzie grać. Szczególnie, iż zazwyczaj mają ciekawą tematykę, która komukolwiek nie pozwoli się nudzić w czasie konkretnych rozgrywek. Te planszówki świetnie nadają się dla osób, które domagają się czegoś więcej od powziętych rozgrywek. Temu nie da się zaprzeczyć. Już chociażby wyróżnione w tekście, wyjątkowo znane gry będą wzbudzać dużo emocji.