Zmiana akumulatora to nie taka łatwa sprawa. Powinniśmy pamiętać o wielu czynnikach, ażeby wszystko normalnie działało

Wybieranie akumulatora o większej pojemności to bardzo istotna sprawa. Z jednej strony bowiem wpływa ona na osiągi i czas pracy modeli, z innej natomiast może się przyczynić do uszkodzenia elektroniki w modelu, zresztą sam akumulator jest w stanie prędko stracić swoje właściwości. To niezwykle ważne, by właściwie dobrać najlepszy pakiet, baterii czy akumulatora, ażeby nie mieć kłopotów w przyszłości.

akumulator modelarski

Najbardziej istotne, ażeby charakteryzował się on identycznym typem, czyli na przykład NiMh oraz napięciem jak akumulator (akumulator24.com.pl/) fabryczny, taki istotnie jak seryjnie zamontowany w naszym modelu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby montować akumulator o bardziej znacznym napięciu, ale zależy to od specyfikacji obrotów i silnika danego modelu. Następny niezwykle ważny parametr to pojemność. Najprościej sprawę definiując, im bardziej znaczna pojemność tym bardziej znaczny czas pracy modelu. Powinniśmy jednakże mieć na uwadze, że pakiety o większej pojemności mają większą wydajnością prądową, a dzięki tym cechom zabawa modelem może się znacznie przedłużyć.

Nie ma jednakże tak wspaniale, ponieważ z powodu dłuższej pracy może dojść do przegrzania silnika albo regulatora. A dzieje się tak że zostały one wybrane przez producenta, w ten sposób, żeby funkcjonowały sprawnie, na przykład akumulator rc o oryginalnej pojemności. Zawsze trzeba także zwrócić uwagę na wymiary, bo większa pojemność to przeważnie bardziej znaczne wymiary, co w rezultacie może sprawić, iż pakiet będzie za duży do naszego modelu. Jeśli mowa o modelach latających, to tak samo ważna jest waga pakietu – doczytaj baterie lipo. Wiadomo, w tej sytuacji ważne znaczenie ma wyważenie samolotu lub helikoptera a także jego środek ciężkości. Następna ważna sprawa to prąd rozładowania definiowany w jednostkach (C).

To istotne, nigdy nie możemy montować pakietów o prądzie rozładowania mniejszym niż prąd rozładowania akumulatora fabrycznego. Miejmy na uwadze bowiem, że zbyt niski prąd rozładowania może mieć wpływ na uszkodzenie elektroniki modeli, faktycznie więc doprowadzić do zepsucia akumulatora. I ostatnie spostrzeżenie na koniec. Jeśli kupimy nowy akumulator (www.akumulator24.com.pl/akumulatory-varta.html) modelarski innego typu niż oryginalny, o całkowicie odmiennym napięciu czy nawet pojemność, to koniecznie powinniśmy pamiętać o ładowarce. Zmiana akumulatora bowiem może się wiązać z koniecznością wymiany ładowarki.