Znacznie częściej stosowana jest opcja Google Adsense

Kiedy jakaś firma zakłada swoją stronę internetową, to pragnie, by każdy miał szansę dość szybko na nią wejść, tak żeby w ten sposób miała szansę zdobywać nowych kontrahentów i wygrywać z konkurencją. Przez to także tak sporo firm decyduje się na użycie z propozycji, jaką prezentuje im Google Adwords, a zatem na ukazywanie płatnych odnośników, które są wyszukiwane na podstawie słów kluczowych.

Google AdSense

Autor: Jardenberg
Źródło: https://www.flickr.com
Zwyczajnie firma płaci za to, aby jej link po wpisaniu właściwych fraz znajdował się ciągle na samiutkiej górze oraz był opisany, że jest to link sponsorowany. Sporo ludzi klika na pierwsze dziesięć linków, które zjawiają się w procesie wyszukiwania, więc nie powinniśmy okazać się zaskoczeni, że większość zakładów właśnie w czymś takim upatruje szansę pozyskania kolejnych klientów.

Google Adsense zezwala na umieszczanie kontekstowych reklam

Niejednokrotnie zaglądamy jedynie na te strony, które najbardziej nas interesują, dlatego bardzo interesującym rozwiązaniem dla firm, które ogłaszają się w sieci, okazuje się usługa Google Adsense np. w ofercie http://www.artefakt.pl/kampanie-reklamowe/kampanie-w-wyszukiwarce (http://www.artefakt.pl/kampanie-reklamowe/kampanie-w-wyszukiwarce). Polega ona na pokazywaniu reklam w różnych komunikatorach społecznościowych, ale tylko takich reklam, które mają szansę zaciekawić daną osobę, co jest określane na podstawie historii stron internetowych na które ona zaglądała. Decydując się na taką usługę, mamy szansę posiadać pewność, że nasza reklama wciąż będzie dochodziła do jednostek, które interesują się konkretną tematyką, więc docieramy idealnie do nowych kontrahentów.

Należy przemyśleć jak wspomóc własną promocję

Jeśli chcemy posiadać świadomość, że reklama (zobacz pozycjonowanie witryny) w sieci przyniesie wielkie zyski, to musimy pomyśleć, w jaki sposób ją wzmocnić. Na szczęście Google ma dla nas wiele interesujących ofert i wystarczy, że wybierzemy to, co najbardziej będzie nam odpowiadało.